Академічна доброчесність — основа якісної освіти!

Академічна доброчесність — основа якісної освіти!

Сьогодні ми провели надзвичайно важливе заняття у групі 15, присвячене темі академічної доброчесності. Разом із здобувачами освіти обговорили ключові принципи, які формують культуру відповідального навчання:
самостійність у виконанні завдань
повага до праці інших
недопустимість плагіату
відповідальне використання джерел інформації
Під час заняття учасники переглянули відповідний відеоматеріал, ділилися власним досвідом, розбирали практичні кейси та шукали відповіді на запитання:
– Чому чесність у навчанні має значення?
– Як уникнути випадкового плагіату?
– Що таке авторське право в науці?
Особливо приємно було бачити активну участь здобувачів освіти, їхню зацікавленість і готовність формувати освітнє середовище, засноване на чесності та довірі.
Дякуємо всім за змістовну дискусію та підтримку принципів академічної доброчесності. Продовжуємо разом будувати культуру свідомого навчання!
«Моя історія...»/The Speaking Journal «My story...»!

«Моя історія...»/The Speaking Journal «My story...»!

Здобувач освіти 11 групи Дмитро ГРИЦЕНКО та викладач англійської мови Євгенія САВЕЛА взяли участь у Всеукраїнському англомовному усному журналі «Моя історія...»/The Speaking Journal «My story...»!», який об’єднав понад 100 учасників – це учнівська та студентська молодь, викладачі, науковці із 13 різних областей України, а також Європи, США, які поділилися історією свого краю, своєї родини, свого закладу освіти, своєї майбутньої професії.
Захід був проведений з метою популяризації вивчення англійської мови, знання та використання якої розширять доступ учнівської молоді до світових економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей, формуванню активної життєвої позиції, правил співжиття, єдності слова і діла в підростаючої особистості, готовності примножувати і популяризувати українські традиції й надбання.
НАБУВАЄМО НОВИХ ЗНАНЬ з мінної безпеки

НАБУВАЄМО НОВИХ ЗНАНЬ з мінної безпеки

Працівники нашого закладу освіти Юлія ШУМИЦЬКА та Олена ВЛАСОВА взяли участь у важливому тренінгу Данської ради у справах біженців (DRC) на теми: "Розширення можливостей ініціативних груп: інформування про ризики, пов'язані з мінами та вибухонебезпечними залишками війни", "Убезпечення та захист від сексуальної експлуатації, наруги та домагань (ЗСЕНД)".
У ході заходу отримали цінні знання та практичні навички, які допоможуть дбати про безпеку молодого покоління, здійснювати необхідну підтримку та проводити ефективну профілактичну роботу.
Дякуємо організаторам заходу за важливі знання, які вже сьогодні допоможуть захистити та підтримати всіх, хто цього потребує.
ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ 2025 У КОНОТОПСЬКОМУ ВПУ

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ 2025 У КОНОТОПСЬКОМУ ВПУ

У нашому закладі відбувся профорієнтаційний захід "День відкритих дверей". Ми радо зустріли здобувачів освіти ліцеїв міста та району, їхніх педагогів і батьків.
У рамках заходу наші гості мали змогу ознайомитися з матеріально-технічною базою закладу, професіями, які можна опанувати, взяли участь у цікавих майстерках. Здобувачі освіти, які завітли до нас, дізналися як проходить навчання, які можливості відкриває заклад для вступників, а також відчули справжню атмосферу дружньої та творчої спільноти.
Тож якщо Ви прагнете опанувати престижну професію та стати справжнім фахівцем своєї справи, завітайте до нашого закладу.
Ми працюємо заради успішного професійного майбутнього молодого покоління!
Ласкаво просимо на навчання!
Країні потрібні робочі руки!
490091284_1969227497241138_5946755087906980646_n.jpg  489923303_1969227717241116_9164641219917343414_n.jpg
ЗДОРОВ'Я - ДЖЕРЕЛО ЖИТТЯ

ЗДОРОВ'Я - ДЖЕРЕЛО ЖИТТЯ

Учнівська молодь нашого закладу освіти взяла участь у спортивному конкурсі "Здоров'я - джерело життя", присвяченому Всесвітньому дню здоров'я.
Захід відбувся в Міській бібліотеці Конотопської міської ради. Конкурс був захоплюючий та цікавий, учасники проявили свої блискучі фізичні й інтелектуальні здібності.
Ми щиро вдячні працівникам Міської бібліотеки за запрошення. Сподіваємося, що й надалі наша співпраця буде такою ж продуктивною та корисною задля всебічного розвитку молодого покоління.
Здоров'я - джерело життя!
Бережіть його!
Дбаємо про безпеку молодого покоління разом!

Дбаємо про безпеку молодого покоління разом!

Представники Державної служби України з надзвичайних ситуацій провели інформаційно-просвітницьку зустріч зі здобувачами освіти нашого закладу щодо мінної безпеки.
Адже підвищення обізнаності молоді про небезпечні ситуації, пов'язані з вибухонебезпечними предметами та навчання правильним діям у разі їх виявлення є важливим кроком задля збереження життя й здоров'я.
Дякуємо нашим гостям за змістовну та важливу зустріч.
Тарас ШЕВЧЕНКО

Тарас ШЕВЧЕНКО

Тарас Шевченко бував на Сумщині під час своїх відвідин України. І кожна подорож – це жива історія життя і творчості генія нашого народу. Адже українська земля додавала йому горіння та творчої наснаги. Літературні твори Кобзаря, пов’язані з Сумщиною, лишили помітний слід у його спогадах і творчості. Про правдиві факти і непідтверджені історії про перебування Шевченка на Сумщині дізналися здобувачі освіти ДПТНЗ «Конотопське ВПУ» завдяки презентації «Шевченко і Сумщина» Також до уваги присутніх цікавий кросворд.
Зв’язок Кобзаря і цього регіону — явище багатогранне. Воно охоплює різні аспекти. Це й перебування Тараса на сумській землі, і його особисті стосунки та зв’язки з вихідцями краю, і відгуки про нього в народній творчості. І звичайно ж вплив її на поета.
Тарас Григорович бував в Україні тричі. І кожного разу заїжджав на Сумщину. Під час першої подорожі бував на Роменщині в селі Андріївці. Там він гостював у маєтку В.М. Рєпніна — рідного брата Варвари Рєпніної, з якою Шевченко здружився в Яготині. Далі поїхав у Кролевець. Там він затримався на кілька днів у повітового лікаря Ф.П. Рудзинського. Влітку 1845-го побував на Іллінському ярмарку в Ромнах. Ромен лишили помітний слід у його спогадах й творчості. Про них він згадує не лише в «Щоденнику», а й у ряді художніх творів «Великий льох» і «Княжна», повістях «Наймичка» та «Капітанша». У повісті «Наймичка» наводиться народний переказ про Ромоданівський шлях, описується краса ріки Сули й природа Посулля. Втретє побував Тарас Шевченко в Україні 1859 року — після заслання. А зупинився у простій хаті садівника-кріпака. І відразу взявся відтворювати чарівну природу. Потім Тарас відправився в Лебедин, де зустрічався із друзями, знайомими. Там відбулася зустріч із Михайлом Петренком, автором пісні «Дивлюсь я на небо», його щирим шанувальником і послідовником. Туди їздив і під час другої подорожі. Коли їхав на батьківщину від Москви (аби влаштуватися на постійну роботу), першу зупинку в Україні для ночівлі зробив у селищі Червоне на Глухівщині. Він кілька разів згадує його в повісті «Капітанша». Довше затримався поет у Глухові. Його, як і в 1844, цікавили історичні пам’ятки старовинного міста. Задки про місто є в поемі «Сон», поезії «Іржавець»
Доля Тараса Шевченка тісно пов’язана з Конотопщиною. Великий інтерес привертають дружні зв’язки поета-пророка з родиною Лазаревських із села Гирявка, нині це Шевченкове. Брати Лазаревські належали до прогресивних кіл суспільства, поділяли демократичні погляди і перебували під великим впливом ідей Тараса Шевченка. Свою прихильність до родини поет висловив у листі до їхньої матері Афанасії Олексіївни: «Вдячних синів ваших я звик називати своїми рідними братами. Дозвольте ж Вас називати мною щирою і відданою матір’ю. Прийміть глибокий синівський поцілунок від глибоко люблячого Вас Шевченка». Перебуваючи у Гирявці в серпні 1859 року, Шевченко намалював портрет Афанасії Олексіївни, подарував офорт «Приятелі» і вірш «Садок вишневий коло хати» з підписом.В експозиції Конотопського міського краєзнавчого музею імені Олександра Лазаревського як згадка про зустріч перебуває дерев’яна канапа із садиби з написом, зробленим особисто рукою історика: «На сем месте сідел Т. Г. Шевченко року 1859».
Також можна прочитати у нашій бібліотеці Збірник статей про зв'язки Тараса Шевченка з Сумщиною, укладений головою Сумської організації Спілки письменників України Олексієм Столбіним до 180-річчя з дня народження Кобзаря. У Конотопському краєзнавчому музеї є куточок присвячений перебуванню Шевченка на Конотопщині.
З ювілеєм!

З ювілеєм!

Колектив ДПТНЗ "Конотопське вище професійне училище" щиро вітає колишнього директора закладу Людмилу Петрівну ДАНИЛЕЦЬКУ з ювілеєм!
 У це особливе свято бажаємо мирного неба, міцного здоров'я, щастя та всіляких життєвих гараздів!
Нехай кожен новий день буде наповнений щастям та радістю!
Дякуємо за багаторічну сумлінну працю та вагомий внесок у розвиток освіти!
Нехай Вам завжди й у всьому щастить!

Контакти

Адреса
вул. 6 Вересня, 1
м. Конотоп
Сумська область
41600
Україна
COM_CONTACT_EMAIL
Телефон
(05447)6-02-50
0967148693

Відповідальна особа щодо
консультаційної допомоги
Заступник директора
з навчально-виробничої роботи
Юрій Миколайович Яковенко
+380 98 863 1545
Фа
Мобі